فروردین
۴
۱۳۹۲

رسم منحنی سینوسی با سی شارپ

در طی دوران تحصیلم چون به برنامه نویسی علاقه داشتم تنها یکبار اتفاق افتاد که کدی که خودم ننوشته بودم رو تحویل استادمون بدم درعوض کدهای زیادی رو که به دلایل مختلفی نوشته بودم به دوستان یا حتی کسانی که زیاد نمیشناختم تحویل دادم.

در این باره خاطرات و اتفاقات بعضا جالب و دلخراشی 🙂 هم برام رخ داده.

به طور مثال پروژه درس کامپایلرها رو با اینکه به تنهایی انجام داده بودم و یک اسکنر و پارسر کامل برای زبان سی در محیط سی شارپ نوشته بودم رو با یکی از دوستان نزدیکم که التماس دعای زیادی ازم داشت مشترکا ارائه کردیم. یادم هست که حتی دو خط از اون همه کد رو هم نتونسته بودم براش جا بندازم اما در نهایت نمره اون ۱۹ و نمره من ۱۸ شد !!

البته چون همیشه از روی علاقه برنامه ها رو مینوشتم و زیاد نمره ای نبودم ناراحت این مسائل هم نمیشدم و همینکه چیز جدیدی از نوشتن اون کد یاد میگرفتم و خروجی برنامم رو میدیدم برام خیلی جذاب و خوشحال کننده بود.

برنامه ای که در این پست براتون قرار میدم از جمله این برنامه هاست که کسی از دوستان ازم خواست. منم که تا اون موقع با توابع گرافیکی در سی شارپ کار نکرده بودم و علاقمند بودم که باهاش آشنا بشم قبول کردم و انجامش دادم.

برای پیاده سازی این برنامه کوچک با استفاده از زبان سی شارپ در محیط ویژوال استادیو کدی رو نوشتم که یک منحنی سینوسی رو در فرم برنامه نمایش میده. با تغییر پارامترهایی که در کد وجود داره و توضیحاتش به صورت کامنت شده داخل کد هست میتونید منحنی رو درطول یا عرض scale کنید و رفتارهای اونو متوجه بشید. در صورت مطالعه کد اگر نیازی به توضیح داشتید در قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسختون رو بدم.

 

خروجی برنامه:

arcInC#

 

 

اشتراک گذاری این مطلب:

نوشته‌های مرتبط

درباره نویسنده

برنامه‌نویس ++‏C/C‏ - برنامه‌نویس سیستم‌های گرافیکی با استفاده از کتابخانه ‏OpenGL - برنامه‌نویس #‏C و ..‏



۲ دیدگاه افزودن دیدگاه +

  • سلام
    این کد شما کار نمی کند اگر احتیاج به تنظیماتی دارد بگویید با ورژن ۲۰۰۸ نوشته ام اما داخل صفحه دیالوگ هیچ طرحی از سینوس مشاهده نمی شود جالب آنکه صفحه سفید هم نشده و به رنگ اصلی اش است

    • تکه کد اصلی را داخل محیط ویژوال استادیو (با هر ورژنی که دارید) کپی کنید و اجرا بگیرید. هر خطایی داشت بهم بگید.

فرستادن دیدگاه