آذر
۲
۱۳۹۱

پاسخ مسابقه تمرینی بیان – برنامه جمع

 

اگر شما هم عضو وبسایت بیان هستید احتمالا با مسابقه های تمرینی و آزمایشی این وبسایت در کنار مسابقات رسمی آن آشنایی دارید. در این مسابقه تست هایی برای محک زدن توانایی هر فرد داده شده و شما بعد از خواندن و حل مسئله ی داده شده جواب خود را ارسال میکنید. (برای آشنایی بیشتر با این مسابقات میتوانید به آدرس این وبسایت مراجعه کنید)

از آنجایی که کدهای مسابقات آزمایشی تنها برای محک زدن خود هر فرد است و جواب های آن نیز در خود سایت بیان وجود دارد من تصمیم دارم اگر مثالی رو حل کردم جواب خودم رو در اینجا قرار بدم.

به گفته مسئولین این وبسایت زبان برنامه نویسی برای حل این مثال ها آزاد است بنابراین من هم از زبان تخصصی خودم که سی پلاس پلاس است استفاده کردم.

با اینکه حدس قوی من این است که ملاک برای اینطور مسابقات تنها الگوریتم اصلی حل هر مسئله است با این حال به نظرم بهتر بود که مسئولین محترم این وبگاه ارزشمند مقدار بیشتری در مورد نوع نمره دهی به جواب ها توضیح میدادند تا امثال بنده که در هیچ مسابقه ای تا به حال شرکت نکردیم از ملاک های مد نظر داوران اطلاع بیشتری پیدا میکردیم. مثلا استفاده از امکانات خاص بعضی زبان ها در نوشتن برنامه آیا تاثیر منفی بر روی نمره دهی دارد و یا بلعکس. یا جامع تر حل کردن هر مسئله ارزش بیشتری دارد یا سرعت اجرای هر کد و یا مواردی از این قبیل. به هر صورت شما میتوانید جوابهای ارسالی توسط بنده رو به مرور در اینجا مشاهده نمایید.

مثال برنامه جمع:

برنامه ای بنویسید که ۲ عدد از ورودی گرفته و جمع آنها را چاپ کند.

ورودی مساله:

در خط اول فایل ورودی یک عدد قرار دارد( )که مشخص کننده ی تعداد جمع هایی است که باید انجام شود. در خط بعدی هر کدام دو عدد و وجود دارد که باید با یک دیگر جمع شوند.

خروجی مساله:

به ازای هر دو عدد و حاصل جمع و را در یک خط جداگانه چاپ نمایید.

ورودی و خروجی مثال:
مثال خروجی مثال ورودی

 


کد نوشته شده توسط من برای حل مسئله جمع:

 

اشتراک گذاری این مطلب:

نوشته‌های مرتبط

درباره نویسنده

برنامه‌نویس ++‏C/C‏ - برنامه‌نویس سیستم‌های گرافیکی با استفاده از کتابخانه ‏OpenGL - برنامه‌نویس #‏C و ..‏۱ دیدگاه افزودن دیدگاه +

  • قوانین بیان تا حدودی مثل قوانین ACM ICPC هستش و فقط جواب اخر رو قبول دارند و این که همه ی test case ها رو شما درست جواب بدید.

فرستادن دیدگاه