تیر
۱۱
۱۳۹۱

بازی عبور ماشین از موانع در سی شارپ

سلام

کدی که در این پست براتون قرار میدم مربوط به برنامه بازی ساده ای به زبان سی شارپه که برای درس “سیستم های تجاری” انجام داده بودم. تا جایی که به خاطر میارم این اولین برنامه ای بود که به این زبان نوشتم. خاطرات این درس با روزهای گرم تابستون در ذهن من به هم تنیده شده. استاد این درس، جوان بسیار خوب و خوشرویی به نام دکتر سرشار بودن که مهمترین خصیصشون توی درس دادن سرعت بالاشون برای انتقال مطالب جدید بود. همینجا هم از ایشون بابت زحمتاشون برای دانشجوها قدردانی میکنم.

قرار بود در این درس به عنوان پروژه برنامه ساده ای بنویسیم که یک ماشین رو از تعداد محدودی مانع بدون برخورد عبور بده. اگر ماشین به مانع برخورد میکرد بازی کننده میباخت و اگر از تمام موانع عبور میکرد برنده بازی میشد. یادمه از کارای خوبی که اون  موقع روی این کد انجام دادم انتخاب رندم محل موانع بود.

با دیدن این کد بعد از هفت سالی که از نوشتنش گذشته میتونستم تغییرات کوچک و خوبی روش اعمال کنم اما تصمیم گرفتم کد رو بدون تغییر اینجا بذارم. امیدوارم به درد دوستانی که تازه کار برنامه نویسی رو شروع کردن بخوره.

دانلود برنامه

تصویری از اجرای برنامه:

اشتراک گذاری این مطلب:

نوشته‌های مرتبط

درباره نویسنده

برنامه‌نویس ++‏C/C‏ - برنامه‌نویس سیستم‌های گرافیکی با استفاده از کتابخانه ‏OpenGL - برنامه‌نویس #‏C و ..‏۲ دیدگاه افزودن دیدگاه +

  • سلام. ببخشید من این فایل رو دانلود کردم ولی در ویژوال استودیو اجرا نمیشه و error میده .
    میشه لطفا راهنماییم کنید
    ممنون

    • سلام
      احتمالا مشکل مربوط به نسخه ویژوال استادیو میشه. همونطور که گفتم این پروژه خیلی قدیمیه و خودم با نسخه جدید ویژوال استادیو تست نکردم. اگر میخواید درگیر ورژن های ویژوال استادیو نشید میتونید یک پروژه جدید بسازید و مستقیما از کدهای موجود در این پروژه برای برنامه خودتون استفاده کنید.

فرستادن دیدگاه