خرداد
۲۱
۱۳۹۱

کشیدن اشکال پایه با OpenGL

اگر شما هم رشته کامپیوتر درس خوندید و درس گرافیک رو پاس کردید به احتمال زیاد با OpenGL آشنایی دارید و میدونید که سابقه OpenGL از DirectX بیشتره و مزیت هایی هم نسبت به اون داره.

استاد ما در این درس جناب آقای دکتر روانی بودند که انصافا استاد بسیار دوست داشتنی و کاربلدی بودند. تمارینی که ایشون در هر جلسه به دانشجوهاشون میدادن و پیگیری هایی که میکردند نقش خیلی مهمی در پیشرفت کار دانشجوها داشت. خاطره درس گرافیک از بهترین خاطرات دوران دانشجویی من بود. همینجا از ایشون بابت تمام زحماتی که کشیدند و میکشند تشکر میکنم.

و اما با اجازه استاد قصد دارم تمارینی که انجام دادم و بهترین نمره ها رو گرفتم 🙂 رو گهگاه اینجا آپلود کنم. تنها هدفم هم جنبه آموزشی اونهاست و بدون شک اگر خدای نخواسته کپی پیستی صورت بگیره مسلما ایشون بهتر از کسی به این موضوع پی خواهند برد.

===============

برنامه اولی که آپلود میکنم تمرین دوم ایشون بود که از دانشجوها خواستن با دستورات پایه ای اشکال دلخواه خودشون رو رسم کنند. من هم هر چی به ذهنم میرسید رو رسم کردم. سورس و شکل نهایی رو پایین ملاحظه میکنید.

دانلود سورس برنامه

//

//

توضیح:این پست از پستهای وبلاگ سابق اینجانب به آدرس mohsen-rsd.blogfa.com بوده است.

اشتراک گذاری این مطلب:

نوشته‌های مرتبط

درباره نویسنده

برنامه‌نویس ++‏C/C‏ - برنامه‌نویس سیستم‌های گرافیکی با استفاده از کتابخانه ‏OpenGL - برنامه‌نویس #‏C و ..‏۲ دیدگاه افزودن دیدگاه +

فرستادن دیدگاه